יום רביעי, 27 מאי, 2020
Home » קידום אתרים » מושגי יסוד באינטרנט
מושגי יסוד באינטרנט
קרדיט תמונה: אתר sciencedaily

מושגי יסוד באינטרנט

שיעור בסיס בקידום אתרים למתחילים, מושגי יסוד באינטרנט – סקירת רשת האינטרנט ומושגי היסוד שקשורים אליה. השיווק באינטרנט הוא תחום דינאמי ועצום שנמצא בהתפתחות מתמדת. השינויים מתרחשים בו במהירות כזו, שסביר להניח שבסיום כתיבת דפי האתר כבר נאלץ לערוך אותו מתחילתו ועד סופו, לעדכן, לגרוע ולהוסיף מידע חדש. ומאיפה מתחילים? יש כל כך הרבה נושאים שונים שעלינו ללמוד לפני שאנחנו יוצאים לדרך.. אבל אל חשש, צוות המערכת שלנו עומד לרשותכם וישמח לענות על כל קושיה בדרך, ואנחנו ממליצים להתחיל מבראשית, ולהבין קודם איך עובדת רשת האינטרנט. בואו נתחיל.

רשת – Net

רשת תקשורת היא קשר בין שני מחשבים או יותר, אשר מתאפשר באמצעות מתווך תקשורת שאינו תלוי באמצעי אחסון פיזי (כמו למשל CD), ומועבר בצורה דיגיטאלית, לדוגמה: קווי טלפון, כבלים , אינפרא אדום, גלי רדיו, wi-fi, bluetooth ועוד. החיבור בין המחשבים מאפשר העברת נתונים ושיתוף מידע ביניהם, תקשורת בין הצדדים ואף ביצוע פעולות טכניות כגון הדפסה והפעלת תוכנות.

פרוטוקול – TCP/IP

השפה בה מדברים המחשבים זה עם זה לצרכיהם השונים. רשת האינטרנט מבוססת פרוטוקול TCP/IP או לעתים UDP/IP. על מנת לבצע את החיבור בין המחשב שלנו לרשת, עלינו להשתמש בגורם מתווך- ספקית האינטרנט. שמו המלא של הפרוטוקול: Transmission Control Protocol/Internet Protocol

שרת – Server

תוכנת מחשב שמספקת שירותים לתוכנות אחרות, או במקרים אחרים מדובר במחשב אשר מריץ תוכנת שרת ומספק שירות לתוכנות ולמחשבים. בדרך כלל דרישות החומרה והשרידות משרת הן גבוהות. היכולות התקשורתיות הגבוהות שלו מאפשרות למספר רב של משתמשים להתחבר במקביל. כך התקשורת מתבצעת: השרת מקבל בקשה – request בפרוטוקול המתאים ומחזיר תגובה – response. ישנם סוגים רבים של שרתים, לדוגמה: שרת קבצים, שרת הדפסה, שרת בסיס נתונים, שרת יישומים, שרת פרוקסי וכד'.

אינטרנט – Internet

האינטרנט היא רשת מחשבים גלובלית, אשר באמצעות חיבור של המון רשתות מחשבים שונות, מאפשרת תקשורת בין מיליארדים של מחשבים ברחבי העולם כולו. רק בשביל הידע הכללי, בעברית שמה נקרא 'מרשתת', אבל לא נראה לנו שתשתמשו במילה זו אי פעם, נכון? כיום משמשת רשת האינטרנט כאמצעי תקשורת גלובלי וכמאגר המידע הגדול בעולם. ניתן לבצע דרכה פעולות, לקבל דרכה שירותים, למכור או לקנות והשמיים הם הגבול. על מנת להתחבר לאינטרנט נזדקק לתשתית הבאה:

  • חומרה – מחשב ומודם עם חיבור לקו טלפון
  • תקשורת – חשבון אצל ספקית אינטרנט
  • תוכנה – דפדפן שמאפשר לנו לגלוש באינטרנט

שרת  Domain Name System – DNS

פרוטוקול אשר תפקידו להמיר דומיין Domain name (שם תחום) לכתובת אינטרנט (כתובת IP). שרת זה גם משמש בנוסף לרישום שרתי דואר. הוא הומצא כדי להקל על בני האדם הגולשים באתרים, שיותר קל להם לזכור שמות מאשר מספרים. ניתן להגדירו כספריה וירטואלית עצומה, המאגדת בתוכה את שמות המתחם ומקשרת אותם למספרי ה-IP בהתאמה.

כתובת Universal Resource Locator – URL

כתובת שעל פיה ניתן למצוא דף אינטרנט. מבנה הכתובת הוא: scheme://authority/path?query

  •  scheme מתייחס לפרוטוקול האתר – למשל  (Hyper text transfer protocol) http/https
  • authority זהו שם התחום/הדומיין, כלומר כתובת ה-IP של השרת שעליו הוא נמצא
  • path הוא הנתיב בו נמצא השרת
  • query זו שאילתה שמטרתה להעביר פרמטרים נוספים

שם תחום – Domain name

או בשמו הנוסף שם מתחם, הוא שם ייחודי של אתר אינטרנט, אשר מבדיל אותו משאר האתרים, בדיוק כמו שלכל אדם יש תעודת זהות שונה, למשל www.ynet.co.il. אתרי האינטרנט הזמינים לציבור נקראים רשת בינלאומית (WWW) World Wide Web. רישום השמות נעשה על ידי ארגון האינטרנט העולמי ICANN ומי שקיבל ממנו את הסמכות לכך, ובארץ הרישום מתבצע על ידי איגוד האינטרנט הישראלי ISOC. לחצו כאן למידע נוסף על שמות מתחם

תגובות הגולשים

תגובות הגולשים

שיעור בסיס בקידום אתרים למתחילים, מושגי יסוד באינטרנט - סקירת רשת האינטרנט ומושגי היסוד שקשורים אליה. השיווק באינטרנט הוא תחום דינאמי ועצום שנמצא בהתפתחות מתמדת. השינויים מתרחשים בו במהירות כזו, שסביר להניח שבסיום כתיבת דפי האתר כבר נאלץ לערוך אותו מתחילתו ועד סופו, לעדכן, לגרוע ולהוסיף מידע חדש. ומאיפה מתחילים? יש כל כך הרבה נושאים שונים שעלינו ללמוד לפני שאנחנו יוצאים לדרך.. אבל אל חשש, צוות המערכת שלנו עומד לרשותכם וישמח לענות על כל קושיה בדרך, ואנחנו ממליצים להתחיל מבראשית, ולהבין קודם איך עובדת רשת האינטרנט. בואו נתחיל. רשת - Net רשת תקשורת היא קשר בין שני מחשבים או יותר, אשר מתאפשר באמצעות מתווך…

Review Overview

Summary : כמה המידע בדף זה עזר לך?

User Rating: 4.88 ( 3 votes)
0

About מערכת Mind Share

מכללת Mind Share, המכללה הוירטואלית הראשונה מסוגה בישראל למקצועות השיווק באינטרנט, הוקמה במטרה לחלוק את הידע העצום בתחום הולך ומתפתח זה עם כל מי שרוצה ללמוד באווירה כיפית ובחינם, עם היכולת לשלוט בעצמך בקצב הלימוד, בלי הגבלות זמן, מכל מקום בעולם.

נשמח לשמוע את דעתך בנושא

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים בכוכבית *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

קורס קידום אתרים
בקרו אותנו ב-Google+‎