יום רביעי, 27 מאי, 2020
Home » מנועי חיפוש » פקודת :site
פקודת :site

פקודת :site

מנוע החיפוש המתוחכם של google מאפשר לנו לבצע חיפושים חכמים רבים. חלק מחיפושים אלו מתאפשרים באמצעות פקודת :site (פקודה זו עובדת גם במנוע החיפוש Bing). בואו לא נבזבז זמן ונעבור ישר לשימושים העיקריים בפקודה זו:

בדיקת אינדוקס דפים בגוגל

זיהוי מספר הדפים המאונדקסים

רובנו מכירים פקודה זו בהקשר של בדיקת אינדוקס דפי האתר שלנו; מקלידים את כתובת האתר הרצוי, למשל site:www.mouse.co.il , ומופיעה לנו רשימה של כל הדפים המאונדקסים של אתר זה בגוגל/בינג. בדוגמה הבאה ניתן לראות כי לאתר עכבר העיר יש 323,000 דפים סרוקים במנוע החיפוש של גוגל.

פקודת :site

בדיקת אינדוקס של דף ספציפי

במקרים רבים נרצה לברר האם דף מסוים באתר שלנו או באתר אחר נסרק על ידי גוגל. לדוגמה כשהוספנו באתר שלנו דף חדש, או כאשר אנחנו מעוניינים לשלוח קישור לאתר שלנו מאתר חיצוני. בשני המקרים חשוב לנו שהדף יופיע בגוגל. ישנם גם מקרים בהם בדיוק להפך, נרצה לוודא שדף זה אינו נסרק על ידי גוגל, כמו למשל דף שחסמנו בכוונה לצפייה, או אתר שלם שביקשנו מגוגל לא לסרוק.

במקרה זה נקליד את הפקודה עם ה- URL הספציפי של הדף:

בדיקת אנדוקס בגוגל

בדיקת נראות בגוגל

לעתים קרובות נרצה לראות איך גוגל מציגה את הדפים השונים של האתר שלנו במנוע החיפוש. כיצד נראות הכותרות? האם התיאור אטרקטיבי מספיק? באמצעות פקודה זו נוכל לראות במרוכז את כל כותרות ותיאורי האתר באופן שבו גוגל מציגה את המידע. חשוב בעיקר באתרים בהם לא מעודכנות תגיות המטא באופן ידני או על ידי מערכת אוטומטית, ולכן גוגל שואבת את המידע מהדף עצמו.

חיפוש ביטוי מפתח ספציפי באתר ספציפי

במידה ונרצה לחפש ביטוי ספציפי באתר מסוים, נקליד את כתובת האתר ואת ביטוי המפתח הרלוונטי. גוגל תציג לנו את כל הדפים באתר הספציפי בהם נמצא אותו הביטוי. משמש לעתים קרובות לשימוש בשתילת קישורים. חיפוש עם "גרשיים" לביטוי עם מספר מילים יניב תוצאות של הביטוי המדויק שהקלדנו, חיפוש ללא גרשיים יציג גם תוצאות בהן שתי המילים מופיעות, לאו דווקא בצמידות.

בדיקות אינדוקס בגוגל

 חיפוש ביטוי מפתח ספציפי באתר מסוג מסוים

הדוגמה הכי טובה לחיפוש מסוג זה היא החיפוש הקבוע אחר אתרים איכותיים לשתילת קישורים. תמיד נשמח למצוא מקורות של אתרי מוסדות לימודיים ואתרים ממשלתיים בהם דיברו על התחום בו עוסק ביטוי המפתח שאנו מעוניינים לשתול. פקודת site מאפשרת הקלדת הסיומת בלבד של סוג האתר, לדוג site:ac.il בצירוף עם ביטוי המפתח, וכך נקבל את כל הדפים בתוך אתרי המוסדות האקדמיים בהם צויין ביטוי זה.

חיפוש מתקדם בגוגל

תגובות הגולשים

תגובות הגולשים

מנוע החיפוש המתוחכם של google מאפשר לנו לבצע חיפושים חכמים רבים. חלק מחיפושים אלו מתאפשרים באמצעות פקודת :site (פקודה זו עובדת גם במנוע החיפוש Bing). בואו לא נבזבז זמן ונעבור ישר לשימושים העיקריים בפקודה זו: בדיקת אינדוקס דפים בגוגל זיהוי מספר הדפים המאונדקסים רובנו מכירים פקודה זו בהקשר של בדיקת אינדוקס דפי האתר שלנו; מקלידים את כתובת האתר הרצוי, למשל site:www.mouse.co.il , ומופיעה לנו רשימה של כל הדפים המאונדקסים של אתר זה בגוגל/בינג. בדוגמה הבאה ניתן לראות כי לאתר עכבר העיר יש 323,000 דפים סרוקים במנוע החיפוש של גוגל. בדיקת אינדוקס של דף ספציפי במקרים רבים נרצה לברר האם דף מסוים באתר…

Review Overview

Summary : כמה המידע בדף זה עזר לך?

User Rating: 4.88 ( 5 votes)
0

About מערכת Mind Share

מכללת Mind Share, המכללה הוירטואלית הראשונה מסוגה בישראל למקצועות השיווק באינטרנט, הוקמה במטרה לחלוק את הידע העצום בתחום הולך ומתפתח זה עם כל מי שרוצה ללמוד באווירה כיפית ובחינם, עם היכולת לשלוט בעצמך בקצב הלימוד, בלי הגבלות זמן, מכל מקום בעולם.

נשמח לשמוע את דעתך בנושא

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים בכוכבית *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

קורס קידום אתרים
בקרו אותנו ב-Google+‎