יום רביעי, 27 מאי, 2020
Home » מנועי חיפוש » זחלני חיפוש – Web Crawlers
זחלני חיפוש – Web Crawlers
קרדיט תמונה: bollymovies

זחלני חיפוש – Web Crawlers

זחלני חיפוש הם תוכנות מחשב אשר סורקות באופן תדיר את רשת האינטרנט, ונותנות תמונת מצב עדכנית של אתרים בעיקר עבור מנועי חיפוש, אך לא רק. לזחלנים יש שמות רבים; רובוט חיפוש, bot, עכבישים, זחלני רשת, crawlers ועוד. זחלן החיפוש של google נקרא googlebot.

השם זחלנים או עכבישים בא להצביע על דרך התנהלותם ברשת; הזחלנים נכנסים לדף מסוים דרך קישור, ועוברים לדפים ולאתרים נוספים דרך הקישורים שנמצאים באותו הדף. את תחילת דרכם הם מתחילים באתרי "גרעין" מרכזיים אותם הונחו לבקר, ומשם ממשיכים דרך הקישורים הקיימים.

במרבית המקרים נרצה שזחלני החיפוש יבקרו באתר שלנו, למעט דפים מסוימים אותם לא נרצה שיסרקו, או אתר בסביבת פיתוח. ישנן מספר דרכים לבקש מגוגל לסרוק את האתר שלנו, הפופולריות ביותר הן הצגת האתר או הדף לגוגל בכלי מנהל האתרים, ושליחת קישור לאתר שלנו מאתר "חזק" שאנו יודעים שמבוקר תכופות על ידי העכבישים. בנוסף, ישנן גם דרכים לבקש מגוגל לא לסרוק את הדף או האתר, למשל מטא תגית robots. המידע שנסרק מאונדקס ונשמר בצורה של עותק שמור.

GoogleBot

 הזחלנים מתוכנתים בצורה כזו שיחקו את התנהגות הגולשים, על מנת שמנוע החיפוש יצליח להבין עד כמה שאפשר את גולשיו, ובהתאמה יציג להם את התוכן הרלוונטי האיכותי ביותר ברשת בהתאם לביטוי המפתח שהקלידו. יחד עם זאת, עדיין מדובר בתוכנות ולא בבני אדם, ולכן יש מספר פונקציות שהם מתקשים לבצע, כמו למשל ניתוח תמונות וקטעי וידאו, פיענוח קול וקריאת אתרים מבוססי פלאש.

על מנת לקבל חוויית גלישה מדויקת ככל האפשר, יצרה גוגל זחלן ייעודי עבור כל סוג מכשיר, דפדפן, מערכת הפעלה וכדומה. לרשימת הזחלנים המלאה לחצו כאן.

תגובות הגולשים

תגובות הגולשים

זחלני חיפוש הם תוכנות מחשב אשר סורקות באופן תדיר את רשת האינטרנט, ונותנות תמונת מצב עדכנית של אתרים בעיקר עבור מנועי חיפוש, אך לא רק. לזחלנים יש שמות רבים; רובוט חיפוש, bot, עכבישים, זחלני רשת, crawlers ועוד. זחלן החיפוש של google נקרא googlebot. השם זחלנים או עכבישים בא להצביע על דרך התנהלותם ברשת; הזחלנים נכנסים לדף מסוים דרך קישור, ועוברים לדפים ולאתרים נוספים דרך הקישורים שנמצאים באותו הדף. את תחילת דרכם הם מתחילים באתרי "גרעין" מרכזיים אותם הונחו לבקר, ומשם ממשיכים דרך הקישורים הקיימים. במרבית המקרים נרצה שזחלני החיפוש יבקרו באתר שלנו, למעט דפים מסוימים אותם לא נרצה שיסרקו, או…

Review Overview

Summary : כמה המידע בדף זה עזר לך?

User Rating: 4.86 ( 5 votes)
0

About מערכת Mind Share

מכללת Mind Share, המכללה הוירטואלית הראשונה מסוגה בישראל למקצועות השיווק באינטרנט, הוקמה במטרה לחלוק את הידע העצום בתחום הולך ומתפתח זה עם כל מי שרוצה ללמוד באווירה כיפית ובחינם, עם היכולת לשלוט בעצמך בקצב הלימוד, בלי הגבלות זמן, מכל מקום בעולם.

נשמח לשמוע את דעתך בנושא

כתובת האימייל שלך לא תפורסם. שדות החובה מסומנים בכוכבית *

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

קורס קידום אתרים
בקרו אותנו ב-Google+‎